Juncker: HELLO DICTATOR
MI LEHETETT ORBÁN VÁLASZA:?
1,Szia Junci,hogy vannak a melegek?
Megtörtént a miniszterelnöki melegfrigy Luxemburgban
Xavier Bettel luxemburgi miniszterelnök és házastársa, a belga Gauthier Destenay esküvőjének végén távozott a luxembourgi városházáról.
A miniszterelnök korábban visszautasította az esküvőről beszámolni vágyó bulvárlapok ajánlatait, de az esküvő utáni képek megjelenhettek. A 42 éves Bettel egyébként 2010 óta bejegyzett élettársi kapcsolatban él együtt belga partnerével, a mérnökként dolgozó Gauthier Destenay-vel. A luxemburgi kormányfő tavaly augusztusban, két hónappal az azonos nemű párok házasságát lehetővé tevő törvény elfogadása után jelentette be, hogy Destenay megkérte a kezét, és ő igent mondott.
Az azonos neműek közti házasságot legalizáló jogszabály idén év elején lépett életbe, bejegyzett élettársi kapcsolat létesítésére 2004 óta van lehetőségük a luxemburgi azonos nemű pároknak.
Bettel 2013 decemberében váltotta a kormányfői poszton Jean-Claude Junckert, az Európai Bizottság jelenlegi elnökét, aki 18 évig vezette a nyugat-európai miniállamot. Miniszterelnöki kinevezése előtt a liberális politikus Luxembourg város polgármestere is volt.
Bettel a harmadik nyíltan meleg kormányfő a világon. Rajta kívül a 2013-ban visszavonult Jóhanna Sigurdardóttir izlandi exminiszterelnök, illetve a tavaly októberig hivatalban lévő Elio Di Rupo volt belga kormányfő vállalta nyíltan homoszexualitását.
2.Szia Junci elhoztad a LUXLEAKS könyvet?
Juncker máris bajban van: dagad a LuxLeaks-botrány
Brüsszel egy ideje vizsgál olyan adókönnyítési eseteket, ahol felmerült az uniós szabályokkal ellentéte támogatások gyanúja. Hét tagállamot vettek eddig górcső alá és Luxemburg, Írország és Holland esetében ástak mélyebbre.
Jean Claude Juncker tizennyolc éven keresztül vezette a Nagyhercegséget, ami kiemelkedő teljesítmény napjaink európai váltógazdaságában. Ha az adóeldorádó botrány miatt lemondásra kényszerülne, azzal újabb egyéni csúcsot döntene, magával rántaná a teljes kollégiumot, amire még nem volt precedens. Eddig egyetlen bizottság kényszerült tényleges lemondásra: a Jacques Santer-vezette testület 1999-ben a negyedik hivatali évben dobta be a törülközőt, mivel korrupció árnyéka vetült rájuk.
A Bizottságot hivatalosan az Európai Parlament képes visszahívni bizalmatlansági indítványon keresztül, ezt a képviselők egytizedének kell kezdeményeznie s végül a jelen lévő képviselők (751) kétharmadának kell megszavaznia. Junckert saját pártcsaládja, a 221 fős Néppárt támogatja és egyelőre a másik nagy frakció, a 192 fős szocialista blokk sem ment neki, vagyis a parlamenti matek szerint elvileg biztonságban van. Kívülről ettől persze elsodorhatná egy botrány-cunami.
3.Szia Junci már megint részeg vagy?
Nem illik az európai döntéshozók meglehetősen unalmas társaságába Jean-Claude Juncker - indítja a kontinens egyik csúcsvezetőjének szokatlan oldalát bemutató cikkét a Wall Street Journal. Az írás címe: Ne igyon és vezesse az eurózónát egy időben! A luxemburgi politikus nem veti meg a földi javak két alapvető elemét: a dohányzást és a finom italokat.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.